مرگ اسرائیل با حکم جلودار

مردم ایران و مسلمانان جهان با روز قدس امسال دوباره فلسطین را در صدر مسائل جهان اسلام نشاندند...
داعش را ساختند تا كاری كنند كه موضوع مهم خاورمیانه دیگر حق غصب شده مردم فلسطین نباشد و محور مقاومت به‌جای ایستادن مقابل غاصبان صهیونیست، درگیر تكفیری‌هایی شود كه با تدبیر امریكا و پول آل سعود به جان برخی از مردم منطقه افتاده‌اند؛ اما صدای رهبر بزرگ انقلاب اسلامی 57 از گذر دهه‌های پر فراز و نشیب جهان اسلام به گوش می‌رسد كه: «روز قدس، روزی نیست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است، روز مقابله ملت‌هایی است كه در زیر فشار ظلم امریكا و غیرامریكا بودند، روز قدس، روزی است كه باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود باید ملت‌های مستضعف در مقابل مستكبرین اعلان وجود بكنند...»
 
و مردم ایران این روزها با غروری ملی و وحدتی كم نظیر پس از شهادت 18 هموطنشان در عملیات گروه‌های تکفیری تروریستی  در تهران و انتقام موشك‌های میان برد از تكفیری‌ها راهی راهپیمایی روز قدس شدند تا بگویند  این گروهک‌ها حواسشان را از صهیونیست‌ها منحرف نكرده است و همچنان بلندترین شعارشان مرگ بر اسرائیل است. تروریسم تكفیری به زودی پایان عمرش را تجربه خواهد كرد و از بین خواهد رفت و این سرنوشت همه تروریست‌هاست؛ اسرائیل هم سرنوشتی جز آنچه بر سر داعش می‌آید، نخواهد داشت.
  
موشك‌های سپاه به استقبال موشك‌های مردمی!
راهپیمایی روز قدس امسال تهران نتوانست بی تأثیر از پرتاب موشك‌های ایرانی به سوی مقر داعش باشد و اوج این حس خوب غرور ملی در چهارراه ولیعصر به استقبال مردم رفت. جایی كه دو موشك از موشك‌های میان‌برد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نمایش درآمدند؛ مردم مستقیم و بی واسطه ذره‌ای از خدمت پاسدارانشان را به ملت می‌دیدند. بسیاری از مردم با سه فروند موشك بالستیك سپاه (از انواع ذوالفقار و قدر) عكس‌های یادگاری گرفتند و نیز توانستند شعارهایشان را روی آنها بنویسند. این صحنه‌های «با هم علیه استكبار جهانی» را دنیا می‌بیند و آنها هم می‌دانند از این حضور مردمی بیشتر از آن موشك‌ها باید بترسند. مردم با دیدن سرلشكر جعفری، فرمانده كل سپاه از او به‌خاطر زدن مقر داعش با موشك‌های بالستیك تشكر می‌كردند.
 ‌  
همه با هم مرگ بر اسرائیل
روشن است كه اصلی‌ترین شعار روز قدس «مرگ بر اسرائیل» است؛ آرزویی كه به نظر می‌رسد تا تحقق آن سال‌های زیادی باقی نمانده است. دسته‌های مردمی همراه با مسئولان مختلف كشوری و لشكری با زبان‌های روزه‌دار فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند تا بگویند آزادی قدس شریف تا همیشه آرمان و هدف اول مردم مقاوم منطقه است.
 
راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با شعار «روز جهانی قدس، رمز وحدت و جهاد امت اسلامی، حمایت از مردم مظلوم فلسطین و زوال قطعی رژیم صهیونیستی» و با حضور بیش از 4هزار عكاس، خبرنگار و تصویربردار داخلی و خارجی در تهران و شهرهای كل كشور برگزار شد. در تهران سخنران مراسم علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی بود. غیراز او حسن روحانی و صادق لاریجانی رؤسای قوای مجریه و قضائیه، محمود احمدی‌نژاد، اسحاق جهانگیری، سرلشكر باقری، سرلشكر فیروزآبادی، علی شمخانی، سرلشكر جعفری فرمانده كل سپاه، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت‌الاسلام حجازی از اعضای دفتر رهبری، محسن رضایی، محمدرضا عارف، سردار مومنی جانشین فرمانده ناجا، حسین شریعتمداری، غلامحسین اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، حجت‌الاسلام منتظری دادستان كل كشور، آیت‌الله ری‌شهری، فرزندان رهبر انقلاب و بسیاری دیگر از مسئولان و چهره‌های سیاسی حضور داشتند. همچنین در قم آیت‌الله جنتی و سید ابراهیم رئیسی در راهپیمایی حضور یافتند و آیت‌الله جوادی آملی در راهپیمایی مردم دماوند و مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در راهپیمایی مردم زاهدان حضور یافتند.
   
رژیم صهیونیستی مادر تروریسم است
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی روز جهانی قدس در تهران اظهار داشت: در حافظه قرن اخیر پدیده‌ای شوم‌تر از ماجرای تأسیس رژیم صهیونیستی نداریم كه این روند بر اساس نقشه شیطانی بود و جنایانی مانند دیر یاسین، غزه، كفر قاسم و صبرا و شتیلا و حرم ابراهیمی الخلیل و آواره نمودن ملت از سرزمین خود را مرتكب شدند كه در تاریخ نظیر ندارد.  وی افزود: صهیونیسم‌ گرچه خود را متكی به یهود كرده است اما حقیقت قضیه این است كه این یك دستاویز و یك دسیسه استعماری است، وگرنه یهود در ایران زندگی می‌كنند و از صهیونیست‌ها بیزار هستند و در جهان هم یهودیانی هستند كه صهیونیسم‌ها را محكوم می‌كنند.
رئیس مجلس تصریح كرد: استعمارگران یك غده سرطانی در منطقه‌ای ایجاد كردند كه برای همیشه مسلمانان را درگیر نگه دارند. رژیم اسرائیل مادر تروریسم است. تروریسم اسرائیل در مرزهای بیرونی هم نمود دارد و شهدای هسته‌ای ما در سال‌های گذشته نمونه‌ای از اقدامات تروریستی در خارج مرزهاست.  رئیس مجلس با اشاره به حمایت‌های امریكا از رژیم صهیونیستی عنوان كرد: امریكا هیچ‌گاه بحث حقوق‌بشر را در مورد رژیم صهیونیستی مطرح نكرد و حتی می‌گوید امنیت اسرائیل امنیت امریكاست، شما نه تنها طرفدار تروریسم بلكه طرفدار مادر تروریسم هستید.  وی تصریح كرد: سعودی‌ها بارها رؤسای جمهور امریكا را تشویق به حمله به ایران كرده‌اند، یكی از شاهان منطقه به ما گفت بوش پسر در سفری به كشور ما به تحریك سعودی‌ها گفت باید به ایران حمله كنیم، این امیر به بوش گفت با ایران درگیر نشوید، چون آنان شیعه هستند و ول نمی‌كنند و شما در باتلاق گیر می‌كنید، 1400 سال پیش یكی از اینها (امام‌حسین (علیه‌السلام)) را شهید كردند، اینها هر سال عزاداری می‌كنند، این یك قلم را خوب فهمیدند، شیعیان ظالم را رها نمی‌كنند.
  
مردم ایران می‌خواهند تروریسم را از بین ببرند
حسن روحانی، رئیس‌جمهور در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: قبل از هر چیز باید از ملت بزرگ ایران تشكر كرد كه هر سال پرشورتر از سال‌های قبل در خیابان‌ها حضور پیدا می‌كنند. پیام مردم در روز قدس پیام تنفر از رژیم صهیونیستی غاصب و اشغالگر و پیام حمایت از یك ملت مظلوم بزرگ در تاریخ است كه 70 سال مورد ظلم و ستم قرار گرفته است. روز جهانی قدس امسال اهمیت ویژه دیگری نیز دارد، از یكسو به خاطر حضور تروریست‌ها در منطقه كه مورد حمایت صهیونیست‌ها هستند و مردم ما قاطعانه می‌خواهند تروریسم را از منطقه بزدایند و بیرون برانند.
رئیس‌جمهور اظهارداشت: مسئله دیگر امریكاست. امریكایی‌ها همواره به فكر تجاوز به حقوق مردم بودند و امسال هم طرح‌هایی كه در سنا و مجلس نمایندگان علیه ملت ایران دارند، ملت ایران قاطعانه در این راهپیمایی می‌خواهد به امریكایی‌ها بگوید كه پاسخ قاطع آنها را دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد داد و مسیری كه ملت ایران انتخاب كرده، ادامه می‌یابد.
   
اقدام موشكی سپاه با اراده رهبری بود
امیر دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه راهپیمایی با اشاره به حمله موشكی اخیر سپاه به مواضع داعش در سوریه، درخصوص تصمیم‌گیری در این باره نیز تأكید كرد: تصمیم‌های تأثیرگذار در امنیت ملی كه در شورای عالی امنیت هدایت می‌شود و روی آن تصمیم گرفته می‌شود توسط مقام معظم رهبری به این شورا ارجاع شده و با همدلی و وحدت میان قوا و نهادها این موضوعات در شورا به تصویب می‌رسد كه این موضوع نیز اینگونه بود و شورا بدون اذن رهبری تصمیمی نمی‌گیرد. پس هر دو سخن درست است؛ تصمیم حمله موشكی با اراده رهبر معظم انقلاب و مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفت.
   
اسرائیل باید تاوان حمایت از النصره را بدهد
سرلشكر محمدحسین باقری، رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله موشكی سپاه به مواضع داعش در سوریه گفت: این حمله موشكی مصداق اساسی مبارزه با تروریسم است و موجب وحشت تروریست‌ها، حامیان آنها و صهیونیست‌ها می‌شود. البته كسانی كه از تروریست‌ها حمایت می‌كنند باید تاوان آن را هم بدهند. اینكه رژیم صهیونیستی جبهه‌ النصره را در داخل دیوارها‌ی خود تجهیز، آموزش و نگهداری می‌كند باید تاوان آن را هم بپردازد. بنابراین وقتی ایران یكی از مراكز تروریست‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد اسرائیل بایستی بترسد و حتی كسانی كه از این تروریست‌ها حمایت می‌كنند هم باید وحشت كنند.
 
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در خصوص حاشیه‌های به وجود آمده مبنی بر فرمان حمله موشكی سپاه به مواضع داعش گفت: اجرای عملیات علیه تروریست‌ها پیشنهاد سپاه و نیروهای مسلح بود و شورای عالی امنیت ملی از آن استقبال كرد كه سپس این موضوع طبق سلسله مراتب نیروهای مسلح و فرماندهی مقام معظم رهبری تصمیم‌گیری و اجرا شد. باید به این گونه سخنان خاتمه داد.